Mamici active
Bine ai venit pe forumul '' Mamici active'' .
V-ati inregistrat? Serios vorbind, trebuie sa va inregistrati pentru a va conecta. Ati fost exclus din forum (un mesaj va apare pentru a va indica acest lucru) ? Daca da, ar trebui sa contactati adminstratorul forumului pentru a afla motivul. Daca sunteti inregistrat si nu sunteti exclus si tot nu va puteti conecta, atunci verificati foarte bine numele de utilizator si parola. De obicei, aceasta este problema. Daca nici aceasta nu este solutia, luati legatura cu administratorul forumului pentru ca forumul ar putea fi incorect configurat.

Mamici active

AcasaAcasa  FARA CEARTAFARA CEARTA  GalerieGalerie  CautareCautare  ConcursConcurs  Povestile lui JesterPovestile lui Jester  ParteneriParteneri  ConectareConectare  InregistrareInregistrare  

Distribuiți | 

POVESTEA UNEI MAME!

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4
AutorMesaj
riana
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 19776
Varsta : 37
Localizare : Sibiu City
Joburi/Distractii : plafar
Stare de spirit : intotdeauna e loc si de mai bine
DESPRE NOI : mami Anamaria, tati Marian si printesa Alexandra
Data de inscriere : 05/08/2008

MesajSubiect: Re: POVESTEA UNEI MAME!   Joi Noi 19, 2009 10:17 pm

Irina, sa-ti dea Dumnezeu sanatate ! Te-am simtit eu ca esti suflet bun de mult timp, si iata ca am avut dreptate
Anca, sanatate lui Alexut! sa dea Domnul sa vi cu vesti bune! Stefan ce face? sa stii ca si la el ne gandim, cum merge cu scoala?
Sus In jos
macoveianca
Mamica incepatoare

feminin
Numarul mesajelor : 1501
Varsta : 43
Localizare : iasi ,tg-frumos
Joburi/Distractii : lupt pentru a aduce lumina in viata copiilor
Stare de spirit : -
DESPRE NOI : mama anca ,scorpion,tata Florin berbec , cel mare stefan,sagetator si alex cel mic rac ....!
Data de inscriere : 16/11/2008

MesajSubiect: Re: POVESTEA UNEI MAME!   Joi Noi 19, 2009 10:26 pm

saramana,riana!
stefan e binisor cu scoala,e rau caci de 4 ani,a avut 4 profesori de mate....si care mai decare venit de pe la mama ....si care stau ca pleaca dupa un an si interes din gard...e mai greu,e varsta mai dificila dar...e cuminte,alti colegi de-ai lui beau fumeaza,jocuri...si fete nu doar baieti...dar el sta acasa,nu-mi pleaca. e un pic trist caci vine ziua lui....si stie ca nu avem bani deloc si nici de unde lua...dar voi vedea eu cum fac...ca treuie sa duca si la scoala.
irina e 2 suflete si jumatate....mereu aduce cate ceva...dar azi chia a adus....2 zile am ce face de mancare ....
ea mi-a zis mereu sa nu scriu pe forum ca o face cu drag,nu ca sa se scrie....dar nu pot sa nu-i multumesc si aici dcfgt
alexut,numara zilele...dar ii si frica ca stie cat il doare cand ii scoate firele....dar o sa reusim.
Sus In jos
riana
Moderator

feminin

MesajSubiect: Re: POVESTEA UNEI MAME!   Joi Noi 19, 2009 10:30 pm

veti reusi cu siguranta!
Sus In jos
macoveianca
Mamica incepatoare

feminin
DESPRE NOI : mama anca ,scorpion,tata Florin berbec , cel mare stefan,sagetator si alex cel mic rac ....!

MesajSubiect: Re: POVESTEA UNEI MAME!   Joi Noi 19, 2009 10:33 pm

si eu sper din inima...de fapt sunt convinsa....doar ca depinde ce iese la radiografie...
riana ininim
Sus In jos
macoveianca
Mamica incepatoare

feminin

MesajSubiect: Re: POVESTEA UNEI MAME!   Dum Dec 01, 2013 9:25 pm

imi este foarte dor de voi si-mi cer iertare ca nu am mai scris deloc,poate frica prin ce am trecut (fetele mai vechi stiu despre ce e vorba) dar nici calculator nu mai am de ani buni.... alexut este in clasa a treia, este foarte bun la scoala, are un talent foarte mare la desen, din pacate timpul si cresterea au agravat sanatatea lui foarte mult . -valgus de glezna bilateral(mai accentuat pe partea stanga), care necesita implanturi cu surub si saiba, implant imperios necesar inca din luna mai a anului 2013. Nefiind facut, baiatul a ajuns sa aiba dureri foarte mari, care-i ingreuneaza posibilitatea de a se deplasa, astfel fiind nevoit sa foloseasca un scaun cu rotile.
-hipotrofie musculara gamba bilateral - care necesita lunar program de kinetofizioterapie recuperator
-rotatie interna a scheletului gambier stang
-scurtare membrul inferior stang cu 2,5 cm.
- metatarsus varus rezidual picior stang tratat ortopedic - la o perioada de 3-4 luni dupa interventia cu suruburile, necesita transplant de tendon. si toate anesteziile facute, sau poate ...nu stiu acum mai are -astm bronsic
-spasmofilie (cu toate ca baiatul a primit tratament cu calciu si tot ceea ce a fost necesar)
-prolaps telesistolic de avm
-Dsa tip ostium secundum fara htap
-insuficienta mitrala gr.2-3
-Insuficienta tricuspidiana gr. 2
-prolaps de vma
-anemie nutritionala ( cu toate ca incerc, pe cat posibil, sa-i ofer o alimentatie cat mai sanatoasa, unele lucruri reprezinta un lux pentru noi, comparativ cu oamenii normali.)
-hiperlaxitate ligamentara (din pacate ii agraveaza foarte mult tot ceea ce tine de chirurgie)
-deficit imun iga si igg

am scris toate astea ca sa vedeti de ce am fost atat de ocupata si ...... restul intelegeti voi.
am intrat ca sa va urez sarbatori fericite ,un an mai bun, sa aveti copii sanatosi ca asta e cel mai important. nu v-am uitat niciodata si nici binele care l-am primit din partea voastra, vorbele voastre frumoase si incurajatoare ,care imi dadeau puterea de-a merge mai departe. va respect mult si va doresc o viata cat mai lunga pe ,,mamici active" sa puteti sfatui si ajuta cat mai multe mamici care au nevoie de voi!!!
Sus In jos
riana
Moderator

feminin

MesajSubiect: Re: POVESTEA UNEI MAME!   Dum Dec 01, 2013 10:35 pm

multa sanatate si tie si copiilor!! ma bucur ca ai venit cu vesti, bune, rele, macar am aflat cum mai sunteti! va pup!
Sus In jos
chry1
Mamica activa

feminin
Numarul mesajelor : 15174
Varsta : 41
Localizare : SIBIU
Stare de spirit : Mereu pusa pe glume,incerc sa fiu mereu optimista.
DESPRE NOI : Eu sunt Cristina,tati Cristian,si printesa Eliza.

Data de inscriere : 03/06/2008

MesajSubiect: Re: POVESTEA UNEI MAME!   Lun Dec 02, 2013 8:40 pm

Ceau Anca,te pupam,sanatate multa si sa vina mosul cu multe daruri ca sigur au fost cuminti copilasii,aveti grija de voi iubita,pupici.
Sus In jos
macoveianca
Mamica incepatoare

feminin

MesajSubiect: Re: POVESTEA UNEI MAME!   Lun Dec 02, 2013 10:51 pm

asta e multumirea sufleteasca care ma tine in putere ca am doi copii minunati,cu mult bun simt, intelegatori si sunt tare mandra de ei ......
va multumesc din suflet si va salut cu drag!
Sus In jos
Miky
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 9424
Varsta : 39
Localizare : aproape de voi
Stare de spirit : o mamica implinita
DESPRE NOI : mama MIKY , tati MARIAN, copii MARCO , LORENZO si GABRIELE
Data de inscriere : 22/03/2008

MesajSubiect: Re: POVESTEA UNEI MAME!   Lun Dec 16, 2013 10:51 am

multa sanatate si putere, anca . si sarbatori fericite si voua iar anul 2014 sa fie mai bun pentru toti .
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: POVESTEA UNEI MAME!   

Sus In jos

POVESTEA UNEI MAME!
Sus 
Pagina 4 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Mamici active :: ANUNTURI DIVERSE :: UMANITARE-
Mergi direct la: